Monday, January 2, 2012

Muzike Shqip - Kengetarja me e re Shqiptare qe kendon vetem muzike Shqiptare

Kengetarja me re Shqiptare Olta Boka, arrin te kualifikohet ne naten finale te festivalit boteror te kenges evropiane, .Ajo di te kendoje mire Muzike Shqip , poashtu di te kendoje mire edhe Muzik Shqip Tallava Ne fund te konkurimit, ajo eshte ka dhe edhe Muzike Shqip Falas dhe krahas bujes qe suksesi i saj beri ne opinionin publik shqiptar, po aq buje beri edhe pritja jo fort e kendshme qe ju be trupes shqiptare ne skenen e Eurovizionit ne Beograd duke kenduar me lezet Muzik Shqip.